Příběhy

Marika

Těhotná žena měla  v pokročilém stadiu svého těhotenství velké problémy se zády. Nejenže ji bolela křížová kost, ale celkově se necítila dobře. Bolest přecházela do pánve a nepříjemně zasahovala do nohou. Po dvou  sezeních, které proběhly v průběhu 14 dnů se její stav natolik vylepšil, že mohla s klidem přestat docházet na rehabilitaci, která jí stejně nebyla příliš platná, protože vždy po ní se její stav zhoršil. Celkově se cítila opravdu mnohem lépe.

Monika

Třicetiletá maminka dvou dětí trpěla bolestmi zad. Kromě toho má od svých dětských let trpí epilepsií, takže bere pravidelně léky. Mě však tenhle handicap nijak nebránil v tom, udělat celkovu hypnózu, aby se organismus celkově odpočinul. Výsledek: bylo obtížné jí dostat z hypnotického stavu, protože jak mi sama řekla, bylo jí tak dobře, že se jí nechtělo se vracet do reality. Celkově se cítila velmi dobře a bolest zad ustoupila do dvou dnů – bez rehabilitace, bez léků proti bolesti.

Adéla

Pětadvacetiketá žena měla normální rýmu. Vzhledem k tomu, že si kapala do nosu jedny z mnoha nabízených  kapek z lékárny, začala trpět tím, že „nemohla dýchat“, měla pocit ucpaného nosu a musela si zase znovu kápnout. Po mém působení, které trvalo necelých 10 minut, začala volně dýchat. Dýchací cesty se jí uvolnily a zbytek „rýmy“ už prožila bez kapek.

Ondřej

Osmiletému  Ondřejovi  se blížila angína. Jeho malá sestřenice stonala, jeho ještě menší bratránek měl pořádně silnou rýmu a  Ondra se pomalinku, ale jistě blížil k podobným „problémům“. Možná, že to byl záměr Ondřejova podvědomí,  když si přišel sednout k nám na zahradu a posadil se vedle mě. Já jsem se ho pak zcela záměrně dotýkala. Když od nás odcházel, slíbil, že si půjde na chvilku lehnout. Druhý den byl naprosto zdravý.

Barbora

Maminka čtyřměsíčního Míši se cítila naprosto vyčerpaná. Zajela jsem k ní domů s tím, že jí udělám kranio-sakrální terapii. Jenže malého Míšu neměl kdo hlídat. Zajímavostí je, že jakmile jsem začala provádět kranio, malý Míša usnul, ačkoli bylo 5 hodin odpoledne a v tomto čase zaručeně už nespával. Barbora se druhý den po kraniu začala cítit lépe.

Dita

Mladá dívka dělala už potřetí zkoušky na svoji vysněnou vysokou školu. Dostala se až do posledního třetího kola, ale měla hrozný strach, že to poslední kolo „nedá“.  Usadila jsem jí do křesla a zvolila techniku naprosto nenásilného postupu, aby se uvolnila a představila si, že je naprosto klidná. K tomu samozřejmě byly zapotřebí její minulé zážitky, kdy se cítila naprosto v klidu a bezpečí. Pak šla na třetí kolo a uspěla.

Anna

Mladá dívka prodělávala velmi bouřlivě jednu z mnoha angín, na které byla náchylná. Trpěla opravdu vysokými horečkami a cítila se velmi špatně. Moji pomoc odmítala, protože jí nevěřila. Po dvou dnech vysokých teplot ale byla natolik vyčerpaná, že mě požádala o pomoc. Její teplota začala po mém dotyku pomalu, ale jistě klesat, a ona se za pomoci krátkého hypnotického stavu se svou nemocí začala rychle vypořádávat.

Věra

Na změnu je vždycky čas a padesátka ještě neznamená konec. Padesátiletá žena přišla za mnou s tím, že jí nebaví její práce a cítí se vyšťavená. Uvažovala o změně, ale bála se jí. Byla u mě jen jednou a pak se už neozvala. Od známých však vím, že úplně změnila svou pracovní činnost.

Firemní konstelace

Přišly za mnou kolegyně z jednoho časopisu a začaly mi vyprávět, jak je jejich zástupkyně šéfredaktorky ničí a buzeruje. Po postavení konstelace se jejich situace na čas změnila. Zástupkyně jakoby „přišla k rozumu“ a všechno najednou probíhalo zlehka a v pohodě.

Tady však musím dodat, že vzhledem k tomu, že se nezúčastnili všichni, jichž se problém týkal a vzhledem k tomu, že konstelaci alespoň ještě dvakrát neopakovali, účinek trval jen asi dva měsíce.

Petr

Mladý muž měl jít na důležitou pracovní schůzku, kde se měl blýsknout nejen před svým klientem, ale hlavně před svým šéfem. Byl z toho pěkně vystresovaný. Stačilo mu zhruba 10 minut, během nichž jsem ho uvedla do částečné hypnózy. Výsledkem byl úplně skvělý pracovní výsledek