Strach nás spoutává

Asi každý z nás by chtěl vést spokojený život. Někdo by si k němu možná přidal trochu dobrodružství, někdo třeba trochu kaskadérství a někdo naopak by k němu přidal obrovský klid. Ať tak, či onak, každý by si přál pohodu. Jenže položme si ruku na srdce a zcela pravdivě jen pro sebe si odpovězte, zda takový život vedete.
Existuje spousta příruček, knih i článků, které radí, jak být šťastný, ale málokterý vám řekne, jak nemít strach. Strach je totiž emoce, která dokáže udělat z našeho života pořádnou paseku.
Kdybych měla nazvat současnou epochu co nejvýstižněji, řekla bych, že se nacházíme v epoše nejrůznějších strachů. Strach máme o děti, o své nejbližší, o práci, o své zvířecí miláčky, ale třeba i strach z toho, že zaspíme, že nestihneme důležitou schůzku nebo třeba že dostaneme rakovinu. Ať už je to strach úplně nevinný nebo oprávněný, v každém případě nás velmi omezuje.
Pocit strachu zná úplně každý a forem strachů je opravdu bezpočet. Zkuste na chvíli zavřít oči a představte si nějaký ze svých strachů. Jaké to je? Kde na těle ho cítíte? Jakým způsobem se projevuje? A teď se zaměřte na štěstí. Jaké to je? Kde ho na vašem těle cítíte a jak se projevuje. Není snad štěstí lepší než strach?
Pokud si přesto s vašimi strachy nevíte rady, přijďte k nám. Naučíme vás, jak s nimi zacházet a hlavně se nebát!